Voor de beste ervaring schakelt u JavaScript in en gebruikt u een moderne browser!
Je gebruikt een niet-ondersteunde browser. Deze site kan er anders uitzien dan je verwacht.

Twee onderzoeksthema's

Het onderzoek van het Anton Pannekoek Instituut is altijd in beweging. De wetenschappers zoeken de grenzen op van wat wetenschappelijk mogelijk is. Vanaf de jaren 1970 en 1980 breidde het onderzoek zich uit van (dubbel)sterastrofysica en röntgenastronomie naar de thema's van vandaag:

Thema: Hoge-energieastrofysica

In de afgelopen jaren heeft de röntgenastronomie zich verbreed tot hoge-energieastrofysica. Dit thema richt zich op het onderzoek naar relativistische compacte objecten, de bijbehorende energetische verschijnselen en de ruimtetijdnatuurkunde.

Thema: Oorsprong van het leven

De stellaire astrofysica is van oudsher een speerpunt binnen het Anton Pannekoek Instituut. Het is nu onderdeel van het bredere thema naar de oorsprong van het leven. Dit thema omvat de vorming en evolutie van sterren en sterpopulaties en het onderzoek naar planeetvorming en planeten met de nadruk op hun atmosferen.